ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 6732269
*
nr 673 2269
Pigtittare
1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2010
kl 19:34:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 15:42:29
1
100 kr
9/12 16:44:07
2
150 kr
11/12 00:17:23
3
600 kr
11/12 00:20:42
2
250 kr
11/12 00:21:12
2
350 kr
11/12 00:21:49
2
450 kr
11/12 00:22:37
2
550 kr
11/12 00:23:04
2
650 kr
12/12 15:57:00
4
700 kr
13/12 14:10:45
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Pigtittare
nr 673 2269
Pigtittare
1800-tal
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/12 15:42:29 | 1 | 100 kr |
9/12 16:44:07 | 2 | 150 kr |
11/12 00:17:23 | 3 | 600 kr |
11/12 00:20:42 | 2 | 250 kr |
11/12 00:21:12 | 2 | 350 kr |
11/12 00:21:49 | 2 | 450 kr |
11/12 00:22:37 | 2 | 550 kr |
11/12 00:23:04 | 2 | 650 kr |
12/12 15:57:00 | 4 | 700 kr |
13/12 14:10:45 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58